Çemen's

Kayserinin yöresel yemeklerini tanıtan, üreten ve müşterilerine kaliteli hizmet veren, sürekliliği olan öncü bir marka olmak için yola çıkan Çemen’s, Kayseri’nin yöresel yemeklerini geleneksel yöntemlerle sağlıklı ve hijyenik ortamlarda üreterek bu yöresel lezzetleri geleneksel pişirme yöntemleriyle kaliteli ve hijyenik bir şekilde Çemen’s Mutfaklarda misafirlerine tanıtıyor ve tattırıyor.

Çemen’s Mutfak kahvaltı konsepti için danışmanlık aldığı Ödüllü Şef Yunus Emre Akkor ile yöresel kahvaltıda Türkiye’nin en iyi kahvaltı mekânlarının arasına girmeyi başarmıştır. Sıcak bir ev sahipliğini, ağırlama sanatının gereksinimleri ile bir araya getiren Çemen’s Mutfak yemek menülerinde başlangıçlar için Börekaşı Çorbası ve Kuzu Etli Kuru Bamya Çorbası servis ederken, ara sıcak olarak etli yaprak sarma, paçanga böreği, kâğıtta pastırma ile Kayseri’de olduğunuzu size hissettirecektir. Kayseri bağ kültürü ile özleşen tatlar; Kıymalı Yağlama, Yağ Mantısı, Tepsi Mantısı,  ana yemeklerinden sadece bir kaçıdır. Keyifle çayınızı yudumlar iken size eşlik edecek tatlılarımız, Meşhur İncesu Pekmezi ile şerbetlenen Nevzine, sadece Çemen’s Mutfaklarda tadabileceğiniz Elden Kesme Tel Kadayıf ve Sıcak servis edilen Aside Tatlısıdır.

Tepsi Mantımız Hürriyet Gazetesi Dev Gastronomi Heyeti tarafından “Türkiye’nin en lezzetli 100 yemeği arasından 30.” Seçilmiştir. Milliyet gazetesinde “Kayseri’de en iyi mantı nerede yenir?” Sorusuna cevap olarak yer alan Çemen’s Mutfak, basında ve birçok farklı medya organında başarılarından söz ettirmiştir.

 
 

Video Galeri

Çemen's Youtube kanalımızdan videolar